Wycieczka na wyspę Nosy Tanikely

Wyspa Nosy Tanikely jest najmniejsza z wysp archipelagu Nosy Be, ale jednocześnie najbardziej znana jako Rezerwat Przyrody. Nosy Tanikely zwana inaczej „wyspą małej ziemi” lub Nosy Antanihely. Znajduje się około 20 min. na południe od zatoki Nosy Be.

Wyspa ma status obszaru chronionego morskiego i przybrzeżnego. Zarządzanie parkiem powierzone jest stowarzyszeniu „Park Narodowy Tanihely” składający się z trzech jednostek instytucjonalnych, w tym Parku Narodowego Madagaskaru. Pomimo niewielkich rozmiarów, Nosy Tanikely jest znany z niezwykłej różnorodności biologicznej środowiska morskiego i lądowego. Badania naukowe pokazują, że miejsce to jest jednym z najważniejszych na Madagaskarze na poziomie morza, a park jest odwiedzany każdego roku przez wielu turystów. 

Główna atrakcją wyspy jest populacja żółwi oraz kolonie lemurów. Uroku dodaje również pierścień raf koralowych, który otacza wyspę. Dzięki temu niezwykłemu, podwodnemu pejzażowi jest idealnym miejscem do nurkowania i snorkowania.

Ciekawostkę stanowi też fakt, iż wyspa zamieszkiwana jest tylko przez jedną osobą – tamtejszego latarnika.

Nosy Tanikey jest to pierwszy przystanek na naszej wycieczce „3 wyspy – Nosy Komba, Nosy Tanikely i Nosy Vorona” gdzie spędzamy ok 2-3 godzin na pływaniu z żółwiami, i oglądaniu rafy koralowej. Na łodzi mamy do dyspozycji maski i płetwy do snorkingu. Wstęp na wyspę jest już w cenie wycieczki. Na wyspie jest też normalna łazienka i ubikacja.

Poniżej kilka zdjęć z wycieczki na wyspę Nosy Tanikely. W zakładce Galeria mogą Państwo zobaczyć więcej zdjęć.