Co zabrać na wyjazd?

Na Madagaskarze panuje klimet równikowy, a temeratury w dzień wacha się od 23 do 30 stopni. Zapomnijcie więc o długich spodniach czy swetrach i bluzach. Wyjątkowo można zabrac jadną parę długi spodni na podróż samolotem oraz jeśli wybierzecie wycieczkę quadami.

Co ze sobą zabrac?

Koszulki, krótkie spodenki, sukienki, sandały / klapki, nakrycie głowy, kosmetyki , apteczkę, coś na komary, aparat fotograficzny, latarkę – to takie podstawowe rzeczy.

1. Kosmetyki – warto zabrać z Polski ponieważ będą na miejscu droższe niż w Europie. Wiekszość kosmetyków jest trudno dostępna. Pamiętajcie żeby kosmetyki włożyć do bagażu głównego.

2. Apteczka – polecam zabrać apteczkę na wszelki wypadek. W więkscości hotelu są apteczki i z lekami nie ma problemu. Służba zdrowia na Madagaskarza jest w bardzo słabej kondycji, dlatego polecam dodatkowo wykupić ubezpieczenie turystyczne i zwrócić uwagę na transport medyczny. Do najbliższej francuskiej wyspu Reunion jest zaledwie 800km.

3. Czapka lub kapelusz jest obowiązkowy. Bez problemu można kupić na wyspie Nosy Be i dużej ziemi.

4. Ochrona przed komarami – w aptekach można kupić bez problemu coś na kompary. MUGGA wzupełności pomaga. Komary wychodzą głównie po zachodzie słońca ale nie ma ich więcej niż w Polsce. Problemu z malarią nie ma, średnio na całym Madagaskarze jest ok 200 przypadków śmiertelnych na malarię i to głównie osoby starsze i dzieci.

5. Elektronika – telefony i laptopy jak najbardziej można zabrać. Na wyspie elektronika jest dużo droższa niż w Europie. W wiekszości hotelu i restauracji jest darmowe Wi-Fi. Aby mieć dostęp na internetu można kupić kartę SIM i doładowanie (tylko z paszportem) – koszt 2GB internetu ok 25PLN. Warto również zabrać ze sobą latarkę, drogi nie są oświetlone a po za hotelem jest naprawdę ciemno. Słońce zachodzi ok. godz. 18:00 

6. Zasilanie – Gniazdka 220V na Madagaskarze są takie same jak w Polsce. Nie potrzebujemy przejściówek.